۱. اونا از درون خوشحال هستن

افراد خوشحال واسه داشتن احساس شادی، احتیاجی به محرکای خارجی ندارن. اونا میدونن که اگه این محرکا از بین برن، حال خوب اونا هم خراب می شه. در مقابل، اونا به دنبال منابع داخلیِ انرژی مثبت هستن و با حضور ذهن این کار رو تمرین می کنن.

۲. افکار مثبت رو در خود پرورش میدن

افکار بر اعمال اثر می ذارن، پس اگه منفی بافی کنین، آینده روشنی در انتظارتان نمیشه. افراد مثبت اندیش، بهونهایی رو که ذهن شون میاره قبول نمی کنن. با باورهای مثبت و یافتن جنبه ی مثبت در هر مشکلی، اونا از نظر ذهنی واسه موفقیت آماده هستن.

۳. به دنبال دلیلی واسه باور به خودشون هستن

«هیچوقت اجازه ندین نگاه منفی بر شما نفوذ کنه. افراد بسیاری وجود دارن که باید از کنارشون بگذرید، اما تنها چیزی که مهمه اینه که به خودتون باور داشته باشین.»

– بکی جی

 

 

دلایل زیادی هست که به خودتون باور داشته باشین، حتی زمانی که احساس می کنین بیچاره و بی ارزش هستین. افکار منفی مشکلاتی موقت هستن و در بیشتر مواقع فقط ساخته ی ذهن ان و وجود خارجی ندارن!

۴. از افراد منفی دوری می کنن

دور و بریا تون اثری بسیار بزرگ بر شما می ذارن. اگه زمان تون رو با مثبت اندیشان بگذرونین، احتمال بیشتری هست که خوشحال و خشنود باشین. اما اگه بیشتر از حد به منفی بافا و افرادی که از زمین و زمان ناراضی ان نزدیک شید، بسیار سخته که نگاه منفی رو از زندگی تون خارج کنین.

۵. منظم ورزش می کنن

مثبت اندیش ها چیجوری انرژی منفی رو از خود دور می کنن؟ " آموزشی

تمرین فیزیکی با آزادسازی ماده ای شیمیایی به نام اندورفین همراهه که باعث «احساس خوب» می شه. اگه به درستی با بدن تون رفتار کنین، استرس کاهش پیدا میکنه و شادی تون بیشتر می شه. اما اگه به نیازای بدن تون توجه نکنین، خیلی زود نتیجه های منفی اونو تجربه می کنین.

۶. زمانی رو در طبیعت می گذرونن

حضور در طبیعت ذهن شما رو روشن و نافذ می کنه و باعث آرامش تون می شه. مثبت اندیشان بخشی از روز خود رو واسه بیرون رفتن و تشویق زیباییای کره ی زمین کنار می ذارن. این کار خوب شما رو شارژ می کنه!

مثبت اندیش ها چیجوری انرژی منفی رو از خود دور می کنن؟ " آموزشی

۷. ولخرجی نمی کنن

این روزها، تخفیفا و حراجیای مختلف در صدد جلب توجه شمان پس خیلی راحت میشه تسلیمِ وسوسه ی خریدِ مازاد شد. با اینکه خرید زیاد شاید در لحظه باعث ایجاد احساس بهتر در شما بشه، اما در بلندمدت، عادتی نادرسته که افراد مثبت اندیش همیشه از اون پرهیز می کنن. اونا ترجیح میدن واسه کشف جهان و به وجود آوردن خاطراتی به یاد ماندنی هزینه کنن.

۸. شکست رو قبول می کنن

مثبت اندیشان از قبول شکست نمی ترسند، چون میدونن که تنها راه یاد گرفتن و رشد، شکسته. هروقت در کاری ناکام می مونن، به جای ناامیدی، بیشتر سعی می کنن تا به موفقیت برسن. با اینکه یک شکست با احساسات منفی همراهه، اونا میدونن که این احساسات کوتاه هستن و سریع از بین می رن. واسه شتاب بخشیدن به از بین رفتن احساسات منفی، اونا مثبت فکر می کنن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   محکومیت موثر کیفری؛ کدوم جرائم موجب سوءِگذشته کیفری می شن؟ 

۹. مسئولیت پذیرند

افراد مثبت اندیش مسئولیت تموم چیزی که رو که در زندگی شون رخ می ده، قبول می کنن. چه شکست و چه پیروزی رو همیشه به دلیل اقدامات و افکار خودشون میدونن. یک فرد مثبت اندیش هیچوقت عوامل خارجی رو مقصر نمی دونه و بر بخشایی از درون خود تمرکز می کنه که می تونه اونا رو اصلاح کنه و بهتر کنه.

با این کار، اونا به جای ناامیدی به خاطر چیزایی که از کنترل شون خارجه، به دنبال پیشرفت همیشگی هستن.

۱۰. می تونن افکار خود رو کنترل کنن

ذهن خیلی راحت می تونه با افکار منفی یهویی، از کنترل خارج شه. مثبت اندیشان میدونن که اگه افکارشان رو کنترل نکنن، کنترل اقدامات و رفتارهایشان رو هم از دست میدن. واسه همین، کنترل ذهن رو از راه روشایی مثل مدیتیشین تمرین می کنن.

۱۱. زمانی رو به تمدد اعصاب اختصاص میدن

مثبت اندیش ها چیجوری انرژی منفی رو از خود دور می کنن؟ " آموزشی

افراد مثبت اندیش به جای اینکه سعی کنن تا بی عیب و مشکل باشن، می فهمن که بعضی وقتا باید سرعت رو کم کرد، اهداف و آرزوها رو در اولویت دوم قرار داد و خیلی راحت فقط کمی استراحت کرد! با این کار، اونا از خستگی ای که موجب تولید انرژهای منفیِ بی مورد می شه دوری می کنن.

به طور خلاصه، اونا یه قدم به عقب برمی دارن تا روز بعد حرکتی رو به جلو داشته باشن.

۱۲. باور دارن که همیشه راه حلی هست

بعضی وقتا، زندگی به شما ضربه سختی می زنه. در این لحظات معمولا به تواناییای خود واسه حل مشکل الان شک می کنین. اما واقعیت اینه که همیشه راهی واسه شکست دادن یک مانع هست و مثبت اندیشان این رو در خاطر دارن. حتی اگه به پایین ترین حد ممکن برسن، باور دارن که این اتفاق باعث می شه تا قوی تر از قبل شن.

۱۳. میدونن چه زمانی باید «نه» بگن

«نه» و «بله» گفتن در لحظه، بی آخر ارزشمنده. برخلاف خیالات عادی، این دو کلمه قدرتی بزرگ دارن و نحوه ی استفاده از آنهاست که می گه چه اتفاقاتی در زندگی تون رخ می ده.

افراد مثبت اندیش به جای کسب رضایت بقیه، بر اولویتای خودشون تمرکز می کنن. واسه همین میدونن که کارای زیادی وجود دارن که شما احتیاجی ندارین به اونا «بله» بگید.

۱۴. به دنبال تأیید گرفتن از بقیه نیستن

اگه اجازه بدین عقاید بقیه شما رو کنترل کنه، به سختی می تونین احساس خوب و خوشحال بودن داشته باشین. افراد خیلی از اینکه تأیید نشن و مورد انتقاد قرار بگیرن، می ترسن. اما مثبت اندیشان دقیقا برعکس فکر می کنن. اونا نبود تأیید رو نشونه ای از معتبر و درست بودن خودشون میدونن.

واقعیت اینه که موارد زیادی هست که شما واسه شون احتیاجی به تأیید بقیه ندارین.

منبع : lifehack

 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید