درست مثل یک طراح داخلی که وضعیت داخلی ساختمان رو طراحی و سازماندهی می کنه نگاه شمام عملکردی مثل داره و به طراحی و سازماندهی ذهن تون می پردازه و اونو منعطف می کنه. اهمیت نگاه در چیه؟ نگاه شما شامل درک شما از موفقیت (یا شکست) است و اثر بزرگی بر ادامه مسیرتون در زندگی و کار داره، مهم ترین مسئله ای که باید بدونین اینه که انتخابِ نوعِ نگاه تون با خودتونه. در این مقاله راه هایی رو می بینین که با استفاده از اونا، می تونین نگاه خود رو تغییر بدین و با مثبت اندیشی و موفقیت به یک زندگی ایده آل برسین.

۱. مربی داخلی خود رو پیدا کنین

افکاری که شما درباره خودتون، توانایی هاتون، دستاوردهای مالی تون (یا شکستای مالی تون) دارین و تصوری که تو ذهن تون نسبت به توانایی تون واسه رسیدن به موفقیت دارین، در آخر در زندگی تون عملی می شن. اعمال از افکار سرچشمه میگیره. واسه موفق بودن، افکارتان رو با فکر و درایت انتخاب کنین. اگه نگاه شما غیرمولده و احساس می کنین نیاز به تغییر الگوی منفیِ تفکر دارین، می تونین این تمرین رو بکنین: یک مربی داخلی واسه خودتون تصور کنین که افکار ترس آور و ناامیدکننده ی شما رو با افکاری که از ایمان و باور و قدرت داخلی تون سرچشمه میگیره، عوض می کنه. واسه این کار باید تمرکز خود رو بر توانایی هاتون بذارین تا بتونین به اهداف تون برسین. شما باید یاد بگیرین که مربی خود باشین و خودتون رو واسه یک وضعیت ذهنی مثبت آماده کنین. این کار باعث می شه که از حرکت باز نایستید و به سعی ادامه بدین. با این معادله نگاه خود رو آزمایش کنین: نگاه=حرکت. این معادله میگه که نگاه اون چیزیه که حرکت رو به جلو یا رو به عقب شما رو تعیین می کنه. پس باتوجه به اینکه در زندگی تون چیجوری حرکت می کنین، می تونین نگاه تون رو آزمایش کنین.

۲. انگیزهای خود رو پیدا کنین

در جست وجوی چیزایی باشین که به شما انگیزه سعی می ده. فکر کنین که در گذشته چه چیزایی به شما انگیزه داده تا تغییری در زندگی تون بسازین و به دنبال اهداف تون برید. اگه می خواید انگیزه و اشتیاق خود رو تقویت کنین، باید دلیل انجام کاراتون رو بدونین. انگیزه کاراتون رسیدن به سود مالی بوده؟ یا می خواستین از خودتون محافظت کنین؟ می خواستین کاری رو بکنین تا بتونین وضیت فعلی خود رو حفظ کنین؟ یا ترس و خشم دلیل انجام بعضی کاراتون بوده؟ اگه انگیزهای روشنی داشته باشین می تونین خیلی سریع نگاه خود رو به طرف مثبت اندیشی تغییر بدین. چون زمانی که بتونین به خودتون واسه یک هدف انگیزه بدین، نگاه شما از قدرت داخلی تون سرچشمه میگیره، که باعث می شه سریع تر در مسیرتون حرکت کنین، بشتر بخندین، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنین، که تموم اینا در آخر موجب میشه که موفقیتای بیشتری به دست بیارین.

۳. واسه خود الگوهای ذهنی انتخاب کنین

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

الگوهایی واسه خود انتخاب کنین که به تجسم اهداف تون کمک کنه تا واسه رسیدن به اونا، مهارتای خود رو افزایش بدین. واسه حفظ نگاه مثبت و مشتاقانه، الگوهایی واسه موفقیت ایجاد کنین و همیشه درباره اونا فکر کنین. هرچقدر عمیق تر به تحقق یک هدف باور داشته باشین، احتمال بیشتری واسه محقق شدن اون هست. این نوع تمرین ذهنی، باعث مثبت اندیشی شما می شه و شما رو به طرف رسیدن به موفقیت جهت می ده. من باور دارم که شما به شکل طبیعی واسه اون چیزی که تجسم می کنین، سعی می کنین.

۴. اضطراب خود رو مدیریت کنین

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

زمانی که در کار خود با رقابت روبرو میشید، شاید احساس کنین که کنترل احساسات و افکار خود رو از دست دادین. واسه اینکه خوش بین باقی بمونین، ذهن خود رو نظم ببخشین تا از افکار بدبینانه خالی شه و از لغزش در سراشیبیِ سؤالِ «چه می شه اگه» نجات پیدا کنین. اضطراب ترس از آیندهس. به خودتون یادآوری کنین که «چه می شه اگه» الان رخ نداده. این تنها یک تئوریه. پس بر اون چیزی که الان می تونین کنترل کنین، تمرکز کنین. هر فکر دانه ایه که شما واسه برنامه ریزی نوع نگاه و پس نوع رفتارتون، اونو می کارید. واسه اینکه نگاه خوبی داشته باشین، یاد بگیرین که ذهن تون رو بر راه حلا متمرکز کنین نه بر مشکلات.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مدیریت مالی خونواده؛ چیجوری پول هامون رو با حساب و کتاب خرج کنیم؟ "

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

۵. احساس مثبت در بقیه بسازین

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

واسه رسیدن به اوج پتانسیل خود در صعود به قله ی موفقیت، باید مصمم و زرنگ باشین ولی جدا از اینکه اون باید خوشحال هم باشین و از کارتون لذت ببرین. هرچقدر بیشتر به بقیه انرژی بدین، به موفقیتای بیشتری دست پیدا می کنین. انرژی شخصی شمام می تونه افراد رو به شما جذب کنه و هم می تونه اونا رو دفع کنه. وقتی که با هیجان و قدرت ظاهر میشید، این احساس به افراد دور و بر شمام انتقال پیدا میکنه و روحیه ی کاری رو در اونا افزایش می ده. اگه نگاه شما مردمی و همه گیر و هدفش رساندن زندگی به حد کمال باشه، پتانسیل نامحدودی پیدا می کنین. نگاه مثبت شما به بقیه انگیزه می ده تا از سعی تون واسه رسیدن به سطح بالای موفقیت حمایت کنن.

۶. اشتیاق خود رو نشون بدین

مشتاق موفقیت باشین. اینطوری یک شوق طبیعی در رفتار شما نمایان میشه و به نظر خواهد اومد که نمی تونین واسه دست به کار شدن و تبدیل اشتیاق تون به عمل صبر کنین. این شوق نماینده ی تموم احساسات شماس و زمانی که ۱۰۰ درصد پایبند به کارتون باشین، به عنوان موتور محرکه ی شما واسه رسیدن به اهداف تون عمل می کنه. تعهد کامل، شک و دودلی رو از بین می بره.

۷. به دنبال معنای عمیق تری باشین

انگیزهای الهی نه تنها روح شما رو پرورش می ده، بلکه اگه بتونین بین اونا با اهداف کاری خود رابطه برقرار کنین، به این احساس می رسه که با کارتون اهدافی که واسه زندگی دارین، محقق میشه. شغل شما جاییه که بتونین در یک اندازه بزرگ بر بقیه اثر مثبت بذارین. این نوع تفکر به هدفی که براش کار می کنین، معنا می بخشه و شما رو قادر می کنن که ببینین چیجوری هدف تون به زندگی بقیه کمک می کنه. این موضوع به شما قدرت بیشتری واسه انجام کارتون می ده.

۸. کمی بی خیال باشین

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

هنگامی که در سعی واسه رسیدن به موفقیت هستین، به دنبال جنبه های اصلاح کننده و لذت بخش زندگی هم باشین. این باعث می شه که استرس تون کاهش پیدا کنه. هرچقدر کمتر استرس داشته باشین، انرژی مثبت بیشتری دارین که باعث سعی سخت تر شما میشه. بی خیال بودن مهارت بزرگیه که باعث می شه محیط کاری دور تون خوشحال تر شه و به شخصیت شما کاریزما می بخشه (جذابیت شخصیتی) و در کسائی که با شما یا واسه شما کار می کنن، اعتماد و علاقه به وجود میاره.

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

۹. فعالیت بدنی انجام بدین

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

یکی از سریع ترین راه ها واسه تغییر نگاه منفی، تغییر در وضعیت جسمیه. اگه استرس دارین، فعالیت بدنی خیلی سریع در شما آرامش ایجاد می کنه. این کار کمک می کنه تا فکرهای منفی رو از سر خود بیرون کنین و انرژی خود رو واسه دیدن افکار مثبت جمع کنین. ورزش (یا هر نوع فعالیت بدنی) شما رو به طرف یک وضعیت متعادل ذهنی جهت می ده که به شما اجازه می ده تا مثبت اندیشی خود رو افزایش بدین. حرکت به شکل طبیعی باعث آزاد شدن استرس می شه که واسه تعادل ذهنی و موندگاری انگیزه بسیار ایده آله. اگه نمی تونین در یک روز پر از استرس به باشگاه برید، کمه کم یک پیاده روی کوتاه (مثلا ۱۵ دقیقه) بکنین.

مثبت اندیشی و موفقیت؛ چیجوری نگاه خود رو تغییر دهیم  آموزشی

آرامش

۱۰. بر خودتون مسلط شید

واسه موفق شدن باید بر دو چیز تسلط داشته باشین. افکار و احساسات تون. اگه به طور ذاتی بدبین هستین، تصمیم بگیرین که آگاهانه مسئولیت انتخاب نگاه خود رو بر عهده بگیرین. مثبت اندیشی رو در اخلاق و رفت و امد تون با بقیه در پیش بگیرین. زمانی که بتونین بر دنیای داخلی خود تسلط پیدا کنین، بر دنیای بیرونی خود هم می تونین تسلط پیدا کنین. در دنیای کسب و کاری که هر شخص واسه ساختن منابع، استعدادها، امور مالی، فناوری و چیزای دیگه ای به جز اینا سعی می کنه، موفقیت یک شخص به دلیل مصمم بودن و انعطاف پذیری اوست. در کار و کاسبی، نگاه همه چیزه. اگه باور داشته باشین که می تونین موفق شید، حتما می تونی. نگاه شما درباره موفقیت، پیشگویی شماس. پس برنده بودن رو انتخاب کنین.

منبع : entrepreneur

 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید