رئیسی دارین که با بدخلقی و نگاه از بالا هر روز صبح تون رو به جهنم بدل می کنه؟ محیط کارتون متناسب با علایق و سلایق تون نیس؟ اگه این طوره، متأسفیم. شرایط تون واقعا خوب نیس، اما شما آدم هستین و می تونین وضعیتای عذاب آور رو با راه ها و ترفندهای جورواجور مدیریت کنین. مثبت اندیشی در محیط کار هم شدنی و امکان پذیره.

نترسین، شما می تونین با روشای زیر، محیط کار رو به نفع خودتون تغییر بدین. باور کنین تک تک ما توانایی ایجاد تغییر در زندگی و حل مشکلات پیچیده این کره ی خاکی رو داریم. فقط کافیه، همت کنیم و بخوایم. پس با ما همراه باشین تا ۱۵ روش مثبت اندیشی در محیط کار رو با هم مرور کنیم.

 

۱. همیشه درحال یادگیری باشین

اینکه زمان درس و دانشگاه تموم شده، اصلا و ابدا معنیش این نیس که می تونین با یادگیری خداحافظی کنین. سعی کنین همیشه درحال یادگرفتن باشین. یکی از راه های مثبت اندیشی در محیط کار سعی واسه اضافه کردن به علم و مهارت ها و تقویت رزومه ی کاریه.

سعی کنین تجربه های تازه کسب کنین، مثلا در سخنرانی کاری شرکت کنین یا واسه همکاران تازه وارد شرایط و مسئولیت هاشون رو توضیح بدین. اگه امکان دریافت آموزشای مستقیم درباره شغل تون وجود نداره، می تونین با قرارگرفتن در کنار بقیه همکاران و مدیر، چیزای تازه یاد بگیرین.

۲. به بقیه آموزش بدین

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

شما دوست دارین که بقیه همکاران و مدیرتون به شما چیزای تازه یاد بدن، پس درنظر بگیرین که شمام به بقیه کمک کنین و چیزای تازه یاد بدین. سعی کنین به بقیه آموزش بدین و دانسته هاتون رو به اشتراک بذارین.

کمک کردن به بقیه به شما احساس خوبی منتقل می کنه. اگه به همکارتان توضیحات آموزشی مربوط به کارش رو یک بار دقیق و روشن ارائه کنین، دیگر همیشه و در بین کار مزاحم تون نمیشه.

۳. به خود استراحت بدین

اگه پیوسته و بی معطلی کار کنین، خسته و فرسوده میشید. هر ۲ ساعت یک بار به خود استراحت بدین. نذارین تا فشار کاری تمرکز شما رو از بین ببره و انگیزه هاتون رو بکشه. هر چندساعت از پشت میز بلند بشین، کمی راه برید و هوایی تازه تنفس کنین. استراحت ۵ تا ۱۵ دقیقه ای کافیه. در این مدت زمان کم، می تونین استراحت کنین و باانرژی به کارتون برگردین.

۴. کار مختص اداره و بس

دلیل شما از کارکردن زیاد هر چه که باشه، نتایج خیلی بدی واسه سلامت جسمی و روحی تون داره. اگه همیشه کار کنین و پس از بازگشت به منزل هم کارکردن رو ادامه بدین، تموم انگیزه و انرژی تون رو از دست میدید.

شما لازم دارین تا بین کار و زندگی خود تعادل برقرار کنین و زمانی رو به خود، خونواده و تفریح و سرگرمی اختصاص بدین. اگه کارتون در اداره ناتمام مونده، اونو به خونه نبرین بلکه انجام کار عقب مونده رو به اول وقت روز کاری بعد منتقل کنین. کار بخش مهمی از زندگی هر فرد رو شامل میشه اما نباید بذارین استراحت تون رو خدشه دار و شما رو به فردی کسل و خسته تبدیل کنه.

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

۵. رابطه با همکاران رو تقویت کنین

یکی دیگر از راه های مثبت اندیشی در محیط کار اینه که بتونین با همکاران تون رابطه برقرار کنین. لازم نیس خیلی با همه خودمونی بشین اما همین که باهم در رابطه باشین، دورهم و فارغ از مسائل کاری، بعضی وقتا باهم حرف بزنین و چیزی بخورین کافیه و حال تون رو در محیط کار بهتر می کنن.

۶. در برنامه های غیرکاری شرکت کنین

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

خودتون رو از برنامه های غیرکاری که همکاران ترتیب میدن جدا نکنین. شمام در برنامه هایی مثل شام و ورزش که همکاران تون بعد از کار و در محیط خارج از اداره صورت میدن، شرکت کنین.

با همکاران و افراد حاضر در اداره بیشتر بجوشید و اجازه بدین که شما رو یکی از خود بدونن. این کار باعث تقویت ارتباطات و فراغ از سنگینی مسئولیتای شغلی می شه.

۷. محیط کار رو دل نشین کنین

مثبت اندیشی در محیط کار با داشتن فضایی دل نشین و خوب ایجاد می شه. فرقی نمی کنه که محوطه ی کاری مخصوص شما اتاقی بزرگه یا میز و صندلی کوچیک. درهرحال با شناخت محدود کردنا و اجازه از مدیر، سعی کنین تغییراتی دل نشین بسازین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مدل اقتضاییِ فیدلر و مراحل به کارگیری اون "

مثلا می تونین پوسترهای قشنگ بیاویزید یا عکسی از خونواده تون روی میز بذارین. حتی اگه به جای لیوان و استکانای آبدارخانه از ماگ و فنجون مخصوص به خود استفاده کنین، بازم در تغییر فضا و بهتر شدن روحیه خود یه قدم ساده اما مثبت و مؤثر برخواهید داشت.

۸. داوطلب بشین

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

به جای اینکه صبر کنین تا به شما پروژه ای پیشنهاد بشه، خودتون دست به کار بشین. لازم نیس صبر کنین تا به شما کاری رو محول کنن که شاید اونو دوست دارین. پس پیش قدم بشین و با داوطلب شدن انگیزه خود رو به مدیریت نشون بدین. مطمئنا این کارتون باعث می شه تا واسه پروژه های مختلف به شما فکر کنن.

۹. فقط بر یک چیز تمرکز کنین

حواس تون رو به انجام یک کار مشخص جمع کنین. لازم نیس چند کار رو باهم بکنین و خود رو گیج و خسته کنین. تمرکز بر یک کار و اتمام اون خیلی مهم تر از اینه که کارا و پروژه های جورواجور رو باهم شروع کنین و همه رو ناقص و ناتمام پیش ببرین.

۱۰. اهداف دسترس پذیری مشخص کنین

اهداف رویایی نداشته باشین. البته آرزو و رؤیا تا حدودی مفید هستن اما نه تا حدی که شما رو از دنیای واقعی جدا کنن و با غرق کردن تون در گردابی مجازی از روبه رو شدن با واقعیت دور نگه دارن.

اهدافی مشخص و واقع گرایانه داشته باشین و واسه رسیدن به اهداف تون، سعی خود رو به کار بگیرین و پله به پله راه خواستها و موفقیت رو طی کنین.

۱۱. تخیل تون رو به کار بگیرین

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

خشک و بی انعطاف عمل نکنین. واسه انجام پروژه ها و کاراتون باید از قدرت خلاقیت و تخیل بهره ببرین. با افزایش تمرکز و سعی راه هایی نوین و تازه پیدا کنین و همه ازجمله رئیس تون رو متعجب کنین.

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

۱۲. در اشتباهات تون نمانید

واسه همه ما پیش اومده که در جمع یا محیط کار اصطلاحا ناخواسته کار اشتباهی انجام داشته باشیم؛ مثلا اشتباهات کلامی و رفتارهایی که کمی ناراحت کننده هستن. مثلا به جای اینکه بگید مرخص میشم، گفتین تشریف می برم. این اشتباهات واسه همه پیش بین. درسته که بهتره حواس مون رو جمع کنیم و اشتباه نکنیم اما اگه هم اتفاقی مثل رخ داد، خود رو سرزنش نکنین. از اشتباهات تون بگذرید.

۱۳. واسه موفقیتا خود رو تشویق کنین

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

وقتی به موفقیت مثبت می رسین یا موفقیتی در کارتون حاصل می شه، حتما به خود جایزه و پاداش بدین. مهم نیس چه جایزه ای واسه خود درنظر می گیرین. این پاداش هر قدر هم کوچیک باشه، اثرات مثبت زیادی در روحیه تون داره. تشویق خود، راهی واسه ایجاد مثبت اندیشی در محیط کار تلقی می شه.

۱۴. با افراد مثبت در رابطه باشین

یکی از مهم ترین روشای مثبت اندیشی در محیط کار و زندگی رفت و اومد با افراد مثبت اندیشه. از افراد منفی گرا خود رو دور نگه دارین. اینا خود رو خسته و بی انرژی کردن و شما رو هم تحت اثر قرار میدن.

اگه ناگزیر به رفت و اومد با افراد منفی باف در محل کار هستین، سعی کنین قوی بمونین و از اونا اثر نگیرید و با ارائه رفتارهای خوشحال و مثبت اونا رو هم تغییر بدین.

۱۵. بیشتر لبخند بزنین

مثبت اندیشی در محیط کار با ۱۵ روشی که کارتون رو لذت بخش تر می کنه  آموزشی

اگه لبخند بزنین، حتی در صورتی که واقعا خوشحال نیستین، هم اثرات مثبتی واسه تون به ارمغان میاد. لبخند و شادی ناخودآگاه شما رو از حالت خسته و اخمو دور می کنه. پس سعی کنین همیشه در مورد مشتری، همکار، ارباب مراجعه، مدیر و … لبخند بر لب داشته باشین و اثرات معجزه آسای لبخند زدن رو ببینین. لبخندزدن نه تنها کلید مثبت اندیشی در محیط کار بلکه کلید زندگی سالم و شادیه. از قدیم گفتن، بخند تا دنیا به تو بخندد. 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید