۱. ماسک جوش شیرین ساده

۱. اول صورت خود رو تمیز کنین. قبل از استفاده از ماسک جوش شیرین باید مطمئن شید که صورت تون چرب و کثیف نیس. صورت خود رو با آب گرم و شویندهای معمولی بشورید.

۲. با جوش شیرین خمیر درست کنین. واسه این کار به ۳ قاشق چای خوری جوش شیرین و ۱ قاشق چای خوری آب نیاز دارین. اونا رو باهم ترکیب کنین تا خمیر ایجاد شه. خاصیت ضدقارچی و ضدعفونی کنندگی جوش شیرین هم واسه درمون جوشای عادی و هم درمون جوش سرسیاه مناسبه.

  • حواس تون باشه که بکینگ پودر یا پودر شست و شو رو با جوش شیرین اشتباه نگیرید.

ماسک جوش شیرین؛ طرز تهیه ۳ نوع ماسک واسه علاج جوش و پاکسازی صورت  آموزشی

۳. ترکیب ایجادشده رو با انگشت روی صورت تون پخش کنین. به جای اون می تونین با استفاده از گوشه دستمال مرطوب، خمیر رو روی صورت خود بمالید. از مالیدن خمیر به نقاط حساس مثل نواحی دور چشم و دهن پرهیز کنین. بهتره روی مناطقی مثل بینی که جوشِ سرسیاه زیادی داره، بیشتر تمرکز کنین. به آرامی و به مدت ۵ دقیقه صورت خود رو ماساژ بدین، اما مراقب باشین که زیاد بهش فشار وارد نکنین.

۴. با استفاده از آب گرم صورت خود رو بشورید. مطمئن شید که تموم ماسک از صورت تون پاک شده. بعضی مواقع ممکنه دانه های ریز جوش شیرین درون ابروها بمونه.

۵. یک حوله ی نرم و تمیز وردارین. به آرامی و بدون هیچ فشاری صورت تون رو خشک کنین.

۶. در آخر از مرطوب کننده و تونر (محلول پاک کننده) استفاده کنین. مرطوب کننده کمک می کنه تا پوست نرم تری داشته باشین، درحالی که تونر به بازگرداندن تعادل pH پوست تون کمک می کنه و باعث تنگ شدن منافذ پوست می شه.

۷. ماسک جوش شیرین رو به عنوان بخشی از راهکارهای مراقبت از پوست صورت درنظر بگیرین. استفاده از لایه بردارهای مناسب، در طول زمان واسه پوست تون مفیده، اما از استفاده ی هر روزه ی این ماسک پرهیز کنین و بیشتر از سه بار در هفته از این ماسک استفاده نکنین.

۲. ماسک جوش شیرین، جو، عسل و بابونه

ماسک جوش شیرین؛ طرز تهیه ۳ نوع ماسک واسه علاج جوش و پاکسازی صورت  آموزشی

۱. در اول صورت خود رو با آب گرم و شویندهای موردعلاقه تون بشورید و با استفاده از دستمالی نرم و تمیز خشک کنین.

۲. یک فنجون چای بابونه دم کنین. یک چایِ کیسه ای بابونه رو وردارین و اونو درون یک چهارمِ فنجون آب جوشیده بذارین. واسه اثر بهتر چای، یک ظرف روی فنجون بذارین و اجازه بدین که ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشه. قبل اینکه چای رو به مواد تهیه شده اضافه کنین، اجازه بدین تا سرد شه.

۳. مقداری جو رو با استفاده از مخلوط کن آسیاب کنین و به اندازه نصف فنجون (۴۰ گرم) از اون وردارین. جو جدا از اینکه اینکه از پوست تون لایه ورداری می کنه، به عنوان یک پاک کننده و مرطوب کننده هم عمل می کنه.

۴. از ترکیب جوِ آسیاب شده، عسل و جوش شیرین یک خمیر تهیه کنین. واسه این منظور نصف فنجون جو آسیاب شده، ۱ قاشق چای خوری جوش شیرین و ۱ قاشق غذاخوری عسل رو باهم ترکیب کنین تا خمیر به دست بیاد.

  • واسه افزایش ویژگی لایه ورداری ماسک، ۲ قاشق غذاخوری شکر بهش اضافه کنین.

۵. ترکیبی که تا اینجا آماده کردین به عنوان ماسک، خیلی خشکه. واسه مرطوب کردن اون مقداری چای بابونه به ترکیب اون اضافه کنین. در اول می تونین ۲ قاشق غذاخوری چای رو به ترکیب اضافه و مخلوط کنین. اگه ماسک هنوز خشک بود، مقدار چای رو بیشتر کنین. اون قدر این کار رو ادامه بدین تا غلظت اون به حد لازم برسه. خمیر باید به اندازه کافی نرم باشه تا بتونین خیلی راحت روی صورت بذارین، اما نباید آبکی و روان باشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مارماریس؛ ۹ جای دیدنی در بهشت گردشگری سواحل مدیترانه 

۶. صورت تون رو با مقداری آب گرم مرطوب کنین. واسه جلوگیری از آغشته شدن موها به ماسک بهتره موهاتون رو از جلوی صورت تون جمع کنین. پارچه ای هم روی لباس تون بذارین تا ماسک روی اون نریزد. می تونین از این ماسک در حموم استفاده کنین که تمیز کردن اون راحت تر باشه.

۷. با ملایمت خمیر رو روی صورت خود بمالید. می تونین این کار رو با دست یا با استفاده از دستمال انجام بدین. مراقب باشین که از این ماسک در نواحی حساس دور چشم و دهن استفاده نکنین. اجازه بدین ماسک ۵ دقیقه روی صورت تون بمونه.

۸. صورت تون رو با آب گرم بشورید و به آرامی اونو ماساژ بدین تا ماسک پاک شه. اگه هنوز مقداری عسل روی صورت تون باقی مونده می تونین اونو با استفاده از شویندهای موردعلاقه ی خود پاک کنین.

۳. ماسک جوش شیرین و عسل

ماسک جوش شیرین؛ طرز تهیه ۳ نوع ماسک واسه علاج جوش و پاکسازی صورت  آموزشی

۱. در اول صورت خود رو بشورید. قبل اینکه از این ماسک عسل و جوش شیرین استفاده کنین باید صورت تون تمیز و بدون هر نوع چربی یا کثیفی باشه. با استفاده از آب گرم و شویندهای مناسب صورت خود رو بشورید و بعد با استفاده از حوله ای مناسب صورت تون رو خشک کنین.

۲. دستمالی رو در آب گرم خیس کنین و اونو بچلانید تا آب اضافی خارج شه. لازمه که پارچه مرطوب باشه اما نباید از اون آبی بچکد.

۳. نصف قاشق غذاخوری عسل رو در گوشه ای از پارچه بریزین. عسل به تنهایی نمیتونه جوش و باکتریای ایجادکننده ی جوشِ سرسیاه رو ازبین ببره، اما در آبرسانی به پوست مؤثره.

۴. نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین به عسل اضافه کنین. جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده ی ملایم عمل می کنه و باعث لایه ورداری پوست شما می شه.

۵. جوش شیرین و عسل رو باهم ترکیب کنین تا خمیر شه. می تونین این کار رو با انگشت یا با استفاده از خودِ پارچه انجام بدین.

۶. صورت تون رو مرطوب کنین و به آرامی با پارچه ماساژ بدین. مطمئن شید که ترکیب به همه پوست تون برسه، اما اونو دور چشم یا دهن نمالید. زیاد به پوست تون ضربه نزنید، چون ممکنه صورت تون ملتهب شه.

۷. صورت خود رو با آب گرم بشورید و اونو ماساژ بدین تا ترکیبات پاک شه.

۸. یک محلول پاک کننده بسازین. واسه این کار به یک چهارم فنجون آب و ۳ قاشق غذاخوری سرکه ی سیب نیاز دارین. هر دو ماده رو در یک بطری تمیز بریزین و خوب به هم بزنین تا مخلوط شه. جوش شیرین ممکنه pH پوست تون رو برهم بزنه و سرکه سیب کمک می کنه تا این مقدار دوباره به تعادل برسه.

  • این تونر در دمای محیط فاسد می شه. پس پس از استفاده، اونو درون یخچال نگهداری کنین.
  • ۵ قطره روغن رزماری رو به تونر اضافه کنین. روغن رزماری هر دو ویژگی حفاظتی و ضدباکتریایی رو داره.

۹. مقداری پنبه رو به تونر آغشته کنین و روی صورت خود بمالید. روی پیشانی، گونه و بینی خود تمرکز کنین. از مالیدن این تونر به نواحی حساس دور چشم و دهن پرهیز کنین.دسته‌ها: آموزشی

پاسخی بگذارید