شناسنامه ی کتاب

عنوان لاتین: My Grandmother Asked Me to Tell You She’s Sorry

عنوان فارسی: مادربزرگم سلام رساند و گفت متأسفه

نویسنده: فردریک بکمن

تاریخ پخش : ۲۰۱۵

درباره کتاب

السا دختری تقریبا ۸ سالهه و تنها و بهترین دوستش مادربزرگشه. السا بیشتر از سنش می فهمه و مادربزرگش هم اهمیت زیادی به قوانین اجتماعی نمی ده و همین باعث شده که بقیه به چشم افرادی دردسرساز به اونا نگاه کنن و السا در مدرسه هم گرفتار مشکلاتی باشه. اما السا به همراه مادربزرگش هر شب به سرزمینی به اسم «تقریبا بیداری» قدم می ذاره و آنجاست که نگران هیچ کدوم از فرق هاش با بقیه نیس. وقتی مادربزرگ از دنیا میره، السا واقعا عصبانیه که مادربزرگ اونو تنها گذاشته اما باید به دنبال نقشه گنجی برود که مادربزرگ واسه اون به جا گذاشته. در پیچ و خم این ماجراست که السا با همسایها و خونواده خود بیشتر آشنا می شه.

مادربزرگم سلام رساند و گفت متأسفه؛ رمانی که شما رو به دنیای کودکان می برد  آموزشی

با پیشرفت داستان السا از دنیای خیالی جدا شده و نگاهی به آدمای واقعی و مشکلات و دردهایشان میندازه. همین باعث می شه خواننده در طول داستان شاهد رشد و بلوغ السای باهوش و کنجکاو باشه و هرچه بیشتر اونو دوست بدارد.

درست مثل کتاب دیگر بکمن (مردی به نام اونه)، السا که کودک بسیار باهوشیه، با دل و جرئتی که داره جای خود رو خیلی راحت در قلب خواننده باز می کنه. داستان تکون دهنده ی بکمن در مورد رابطه زیبای مادربزرگ و نوه گواهیه بر رابطه بی انتهای خونواده. این داستان شما رو تحت اثر قرار می ده و قدرت درمون بخشیدن به دردهای شما رو داره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مدیریت مالی خونواده؛ چیجوری پول هامون رو با حساب و کتاب خرج کنیم؟ "

این کتاب واسه شماس؟

خواننده ی این کتاب از همون اول به دنیای یک کودک تقریبا ۸ ساله قدم می ذاره. دنیایی که در اون نگرانیا و آرزوای کودکانه ی السا به زیبایی هرچه تموم به تصویر کشیده شدن. خواننده می تونه السا رو نماینده ای واسه تموم کودکان هوشیار و کتاب خوان دور خود بدونه و با طرزفکر و سلیقه ی اونا بیشتر آشنا شه. السا با لحن کودکانه ی خود به روشنی میگه چی خوشحال یا غمگین یا عصبانی اش می کنه. و خواننده ی کتاب راهی نداره جز اینکه از خود بپرسد کودک من هم همین احساسات رو داره؟

«مادربزرگم سلام رساند و گفت متأسفه» یکی از کتابای لازم واسه پدر و مادر هاییه که می خوان به دنیای کودک شون وارد شن. پدر و مادرها می تونن این کتاب رو قبل از خواب واسه کودک خود بخونن و در کنار هم لحظات لذت بخشی رو تجربه کنن.

در حاشیه

  • بعد از پخش، این کتاب پرفروش ترین کتاب در کشورای اسکاندیناوی بود و در سال ۲۰۱۵ نامزد دریافت بهترین کتاب سایت Goodreads شد.
  • فردریک بکمن کتاب پرفروش و موفق دیگری به نام «مردی به نام اونه» رو نوشته و دو کتاب دیگش با نامای «مادربزرگم سلام رساند و گفت متأسفه» و «بریت-ماری اونجا بود» پرفروش ترین کتابای سوئد هستن.
  • کتابای فردریک بکمن در بین پرفروش ترینای نیویورک هم قرار دارن و به ۳۵ زبون ترجمه شدن.
  • بکمن در استکهلم سوئد زندگی می کنه و دو بچه داره. نام آخرین کتاب اون «برتاون» است.دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید