به عنوان اعضای خونواده واسه تون عزیز هستن؛ هدف تون «برنده شدن» یا اثبات اینکه «حق با شما بوده» نیس!

گفتگو در خونواده با چند راه حل موثر و کارا که روابط شما رو محکم نگه می داره "- قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

۶. اگه بحث اوج گرفت و نا آرومی زا شد، تمومش کنین

وقتی افراد با دادوفریاد حرف شون رو میزنن، بحث به جایی نمی رسین و راه حلی پیدا نمیشه. در اینجور حالتی باید بحث رو تموم کنین و از اونا جدا شید. بار دیگر وقتی همه آروم هستن، دوباره موضوع رو مطرح کنین.

۷. موردی پیدا کنین که مورد توافق هر دو طرف باشه

تحقیقای دانشگاه هاروارد درباره گفتگو در خونواده نشون داد:

امتیاز ذاتی گفتگوای خانوادگی اینه که اعضای خونواده معمولا دوست دارن به توافقی دوطرفه برسن که موردقبول هر دو طرف باشه.

 

 

اعضای خونواده سالم که همدیگه رو دوست دارن، هنگام اختلافا به راستی می خوان به راه حلی مشترک برسن. هدف اونا رسیدن به راه حلیه که واسه همه طرفای درگیر مقبول باشه. واسه همین تصمیم می گیرن گفتگو کنن تا بفهمن چه چیز واسه هر طرف پذیرفتنیه و امکان رسیدن به راه حل مشترک رو جفت و جور کنن.

هیچ خونواده ای بی مشکل نیس؛ دلیلی هم نداره که خونوادها کامل و بی مشکل باشن و همه اعضا همیشه با همدیگه موافق باشن! طبیعیه که اعضای خونواده نظرهای متفاوتی داشته باشن. واسه داشتن خونواده موفق و خوشحال، باید به فرقا احترام گذاشت و اونا رو قبول کرد. هروقت احساس کردین، نیاز به گفتگو در خونواده تونه، قدمایی رو که قبلا مطرح کردیم در پیش بگیرین و چیزی که رو واسه همه مناسبه، پیدا کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مدیریت بر اساس ارزش چیه؟ "- قسمت 2در هر گفتگو ای جواب بله بگیرین، گفتگو بر سر حقوق بیشتر، معاملات بزرگ و حتی یک کار روزمره