ینه های درمانی داشته باشین، خیلی راحت می تونین اونا رو پرداخت کنین؟ یا اصلا اگه بخواهید در زمان بازنشستگی به سفرهایی برید که در سالای قبل هیچ وقت فرصتش رو نداشتین، از پس هزینه های اون برمی آیید؟ با توجه به چشم اندازی که از زندگی خود در این زمان در نظر دارین، مدیریت مالی شخصی خود رو به دسته ای تنظیم کنین که در اون زمان نگرانی و نگرانیایی مثل این نداشته باشین.

۴. واسه روبرو شدن با موقعیتای لازم، از قبل چاره اندیشی کنین

تنها در موارد زیر می تونین سراغ پس انداز لازم خود برید و حواس تون باشه عروسی و هزینه های مربوط بهش جزئی این موارد به حساب نمیاد:

  1. از دست دادن شغل؛
  2. تأمین هزینه های درمانی لازم؛
  3. خراب شدن ماشین طوری که قابل استفاده نباشه؛
  4. تعمیر و نگهداری خونه در صورت بروز مواردی چون چکه کردن سقف، خرابی لولها، رفع مشکلات تهویه ای، سم پاشی و …؛
  5. هزینه های پیش بینی نشده و لازم مثل هزینه های مربوط به فوت یکی از عزیزان؛

می تونین طبق اطلاعاتی که از سال قبل به یاد دارین، هزینه هرکدام از این پیشامدها رو حدس بزنین و کل اونا رو تقسیم بر ۱۲ کنین تا فهمیده باشین هر ماه باید چه مبلغی واسه این موارد کنار بذارین. با توجه به قانون ۲۰-۳۰-۵۰، این هزینه ها رو در دسته انتخابای سبک زندگی (۳۰٪) قرار بدین.

اگه واسه بیشتر از ۶ تا ۹ ماه پس انداز کافی در حساب خود دارین، پس می تونین اهداف مالی کوچیک تون رو تأمین کنین، حالا زمان اون رسیده که به سرمایه گذاری فکر کنین. اگه با وجود این پس انداز، اقساط و بدهیایی دارین که باید پرداخت شن، اونا رو در اولویت قرار بدین. سرمایه گذاری بحث ای بسیار گسترده س که نیازمند یادگیری، تحقیق و بررسی و درنهایت تجربه. بعد از طی این مراحل به طورکلی هر سال مجموعه انتخابای خود رو واسه سرمایه گذاری مرور کنین تا اطمینان یابید بازم پورتفولیوی شما در بهترین حالت ممکن قرار داره، خطر اون افزایش نیافته و سود دلخواه شما رو پوشش می ده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کفسابی

سخن آخر

احتیاجی نیس درجه بالایی در موردای مالی کسب کنین یا پیش زمینه خاصی داشته باشین تا بتونین مدیریت مالی شخصی خود رو به دست گیرید. با توجه به موارد بالا و کمی تمرین می تونین بر روندهای مالی تون نظارت داشته باشین و به جای اینکه اجازه بدین مخارج و هزینه ها شما رو مدیریت کنن، خودتون اونا رو مدیریت کنین.

منبع : themuse thebalance