ی عسل.

آماده سازی

هر سه ماده تشکیل دهنده رو خوب باهم مخلوط کنین تا ترکیب یک دست و نرمی به دست بیاد. قبل از استفاده اجازه بدین حدود ۱۰ دقیقه بمونه.

روش استفاده

یک لایه از این ماسک رو روی صورت و بقیه نواحی جوش دار بمالید. اجازه بدین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست تون بمونه و بعد با آب ولرم بشورید. چند دقیقه بعد، صورت تون رو دوباره با آب سرد بشورید.

نکات

واسه شستن صورت تون از صابون استفاده نکنین، درغیر این صورت تموم زحمتی که کشیده اید، هدر خواهد رفت.

حقایق

کلپ، یک سم زدای طبیعی و مرطوب کننده ای عالی واسه پوسته. مواد معدنی موجود در این جلبک دریایی به تقویت پوست کمک می کنن و دانه های بزرگ پودر کلپ خشک شده – که معمولا همینطوری فروخته می شه – پوست مرده رو خوب لایه ورداری می کنن. از پایه این ترکیب به طور هم زمان، پوست رو لایه ورداری، مرطوب، تقویت، سم زدایی و تغذیه می کنه. اون ترکیب قوی به همراه امتیازات فوق العاده عسل، این مخلوط رو به یکی از بهترین گزینه ها واسه درمون جوش تبدیل می کنه.

احتیاط

کلپ به دلیل یُد بالایی که داره، شاید موجب آلرژی در بعضی افراد شه. ممکنه کلپ شامل آلایندهای فلزی مثل سرب و کادمیوم باشه، چون بیشتر فاضلابا و ضایعات صنعتی درنهایت در دریاها خالی می شن. پس اگه خودتون کلپ رو جمع آوری می کنین، از جایای بسیار آلوده پرهیز کنین و اگه اونو خریداری می کنین، مطمئن شید در محلی جمع آوری و تولید می شه که کمترین میزان آلودگی ممکن رو داره.

۷. ماسک عسل و روغن درخت چای

ماسک عسل؛ طرز تهیه ۸ نوع ماسک و اثر اون بر زیبایی پوست و علاج جوش - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

ماسک عسل و روغن درخت چای هم به درمون جوش کمک می کنه. جزئیات اون از این قرارند:

مواد لازم

 • ۲ قطره اسانس درخت چای
 • و ۱ قاشق غذاخوری عسل.

آماده سازی

بسیار ساده! فقط کافیه دو ماده تشکیل دهنده رو خوب باهم مخلوط کنین.

روش استفاده

این ماسک رو روی کل صورت یا فقط نواحی جوش دار بمالید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنین و بعد با آب ولرم بشورید. واسه رسیدن به نتایج بهتر، این کار رو ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنین.

نکات

اگه بتونین از اسانس ارگانیک درخت چای استفاده کنین، اثر این ماسک بسیار بیشتر میشه. بعد از آماده سازی ماسک، در سریع ترین زمان ممکن از اون استفاده کنین، چون روغنای لازم (اسانسا) معمولا فرّار هستن و بیشتر با قرار گرفتن در خطر هوا اُکسید می شن. این باعث می شه که اونا همه خواص یا کمه کم بخشی از خاصیت شون رو ازدست بدن.

حقایق

روغن درخت چای دارای خواص ضدمیکروبی، ضدعفونی کننده س و می تونه در درمون قارچ پوستی هم بسیار مؤثر باشه. مقداری آنتی اکسیدان هم داره. پس وقتی با عسل ترکیب شه، می تونه عفونتای موجود در نواحی جوش دار رو به طور مؤثری ازبین ببره.

احتیاط

به دلیل خواص ضدقارچ و ضدمیکروبی قوی روغن درخت چای، این ماده نباید در طول بارداری استفاده شه. علاوه براین باید از مصرف این روغن به شکل خوراکی هم پرهیز شه. اسانس درخت چای ممکنه با بعضی از شکلای مختلف پوستا موافق نباشه و باعث نا آرومی، تحریک یا بثورات جلدی شه. دراین صورت استفاده از این روش رو متوقف کنین و یکی از ماسکای دیگر رو امتحان کنین. شما باید قبل از استفاده از هر نوع روغن لازم با یک عطردرمانگر حرفه ای مشورت کنین.

۸. ماسک عسل و آسپرین

ماسک عسل؛ طرز تهیه ۸ نوع ماسک و اثر اون بر زیبایی پوست و علاج جوش - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

ممکنه این ماسک به دلیل وجود آسپرین در اون کمی عجیب و غریب به نظر برسه، چون ما سعی کردیم در تموم ماسکا تا حد ممکن از مواد ارگانیک و طبیعی استفاده کنیم اما به کار بردن ماسک عسل و آسپرین واسه درمون جوش هم راه حلی مؤثر و آسونه.

مواد لازم

 • ۱ یا ۲ عدد قرص آسپرین؛
 • ۱ قاشق غذاخوری عسل؛
 • و آب کافی واسه حل کردن قرصای آسپرین.

آماده سازی

اول قرصای آسپرین رو در آب حل کنین، بعد عسل رو اضافه و خوب مخلوط کنین. اجازه بدین این مخلوط ۲ تا ۳ دقیقه بمونه.

روش استفاده

ماسک رو روی صورت تون (به ویژه نواحی جوش دار) بمالید و اجازه بدین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست تون بمونه. بعد صورت تون رو با آب ولرم و پس از اون دوباره با آب سرد بشورید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راهنمای تشخیص و خرید باطری اصلی موبایل

نکته

از قرصای آسپرین بدون روکش استفاده کنین.

حقایق

آسپرین یا اسید استیل سالیسیلیک، یک نرم کننده ی خوب واسه پوسته که بیشتر در اجناس مراقبت از پوست به کار میره. ضمنا در درمون جوش ی افرادی که پوست چرب دارن، بسیار موفق عمل می کنه. دانه های بزرگ آسپرین، پوست رو لایه ورداری می کنن و بقیه ی کارا رو خواص ضدمیکروبی و آنتی اکسیدانی عسل انجام می ده.

احتیاط

استفاده از آسپرین به مدت طولانی یا در دوزهای زیاد، مضره و باید از اون پرهیز شه، چون ممکنه پوست رو بیش ازحد خشک کنه و باعث شه زرد به نظر برسه. آسپرین واسه همه پوستا مناسب نیس و هنگام انتخاب ماسک صورت موردنظرتان باید حتما این مورد رو هم درنظر بگیرین. این ماسک نباید روی پوستایی که خودشون خشک هستن، استفاده شه و بهتره قبل از استفاده از این ماسک با دکتر مشورت کنین.

چند مورد نه چندون جالب درباره ماسکای عسل

اینا چند مورد از چیزایی هستن که ممکنه درباره این ماسکا دوست نداشته باشین:

 • اونا چسبناک هستن؛
 • اونا حتی پس از مالیدن روی صورت تون بازم چکه می کنن و می تونن کف زمین یا لباس هاتون رو کثیف کنن؛
 • شما یک شبه به نتایج موردنظرتان نمی رسین؛
 • عسل و بعضی از مواد به کاررفته در این ماسکا می تونن در بعضی افراد آلرژی بسازن.

راهنماییای کلی

اینا بعضی از نکاتی هستن که شامل همه انوع ماسکای عسل می شن:

 • همیشه بهتره ماسکا رو به شکل تازه، آماده و استفاده کنین.
 • سعی کنین تا حد ممکن از مواد تشکیل دهنده ی ارگانیک استفاده کنین.
 • عسل باید تصفیه شده باشه. عسل نپخته و تصفیه نشده ممکنه شامل گردو غبار، دانه های گرده، موی بدن زنبور عسل و بقایای زنبورهای مرده باشه که می تونن بسیار آلرژی زا باشن.
 • با توجه به تحقیقات اونجا م شده، عسل مانوکا بهترین انتخاب از نظر خواص ضدمیکروبیه و واسه همین، ماسکای عسل مانوکا، به عنوان مؤثرترین ماسکای عسل درنظر گرفته می شن.
 • هنگام شست وشوی صورت یا بقیه قسمتای بدن تون بعد از استفاده از این ماسکا، از هیچ نوع صابونی استفاده نکنین. درواقع صابون واسه درمون جوش پیشنهاد نمی شه، چون این مشکل چیزی بالاتر از یک آلودگی یا چربی ساده س!.

ماسک عسل؛ طرز تهیه ۸ نوع ماسک و اثر اون بر زیبایی پوست و علاج جوش - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

 • پس از اونکه صورت تون رو با آب ولرم شُستید، چند دقیقه ی دیگر دوباره اونو با آب سرد بشورید. این کار، پوست صورت تون رو محکم می کنن و در سفت تر کردن عضلات صورت اثر زیادی داره.
 • واسه بررسی احتمال واکنشای آلرژیک، همیشه مواد تشکیل دهنده ی ماسک رو روی جایی نزدیک به شکل تون امتحان کنین.
 • قبل از استفاده از ماسک دلخواه، صورت تون رو با آب گرم یا یک پاک کننده ی طبیعی (به غیر از صابون) بشورید. بااین حال، این کار اجباری یا لازم نیس و شما بدون انجام این مرحله هم می تونین به نتایج خوبی دست پیدا کنین.

میزان دسترسی

با اینکه بیشتر مواد تشکیل دهنده ی به کاررفته در این ماسکا به آسونی دردسترس هستن (به جز روغن لازم درخت چای و کلپ) اما ممکنه میزان دسترسی به اونا در نقاط مختلف جهان، فرق داشته باشه. بااین حال عسل معمولا در مغازه های موادغذایی و بقالیا موجوده.

قیمت

این یکی از بهترین قسمتای این درمانه. بیشتر مواد ذکرشده در بالا درحال حاضر در بیشتر خونها وجود دارن؛ به جز روغن درخت چای و کلپ که خیلی گران نیستن. ممکنه روغن درخت چای کمی گران باشه اما شما هربار فقط به مقدار بسیار کمی از اون نیاز دارین و مجبور نیستین همیشه یک شیشه ی جدید بخرین. آسپرین هم یکی از عادی ترین و ارزون ترین داروهای موجوده.

تاریخچه

خیلی از این ماسکا صدها ساله که به عنوان یک درمون خونگی سنتی واسه مریضیای پوستی مثل جوش به کار می رن.

حتما این ماسکا رو امتحان کنین. اونا مقرون به صرفه هستن و شما مجبور نیستین کل دنیا رو واسه پیدا کردن مواد تشکیل دهنده شون بگردید! خلاصه اینکه شما با استفاده از این ماسکا به جز جوش، چیز دیگری رو ازدست نخواهید داد. پس به چه دلیل اونا رو امتحان نمی کنین؟